TARİHÇE

1984 yılında İnşaat ve taahhüt işleri yapmak için faaliyete geçirilen Sertepe A.Ş., yıllar içerisinde yapılan yatırımlar ve kalite odaklı iş anlayışıyla bitirilen projeler ile sektöre farklılık katmış ve öncülük etmiştir. Orhaneli Termik Santrali altyapı çalışmaları, Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi, Uludağ Maliye Oteli, okul projeleri, yurtlar, belediye tesisleri ve konut projelerinin de içinde bulunduğu birçok başarılı ve önemli işlere imza atmıştır. 

Sertepe A.Ş., inşaat alanındaki gelişimini ve büyümesini sürdürürken, 1993 yılında Nissan Yetkili bayiliğini alarak otomotiv sektörüne de giriş yapmıştır.

1997 yılında ise büyümesini devam ettirerek otomotiv sektörünün tamamlayıcısı olarak değerlendirdiği sigortacılık faaliyetlerine başlayarak, farklı branşlarda hizmet üreten Sertepe Sigorta’yı aktif hale getirmiştir.
Daima iyiyi aramak, operasyonel işlerde gelişimin peşinde koşmak ve değişen koşullara uyum sağlamak Sertepe Şirket kültürünün temelini oluşturan değerlerin başında gelmektedir.


Bu ilkeler doğrultusunda 2003 yılında Sertepe A.Ş. faaliyet alanına tekstili ekleyerek bu alanda üretim, pazarlama ve ihracatta önemli başarılara imza atmıştır. 

Aylık 1.000.000 m kumaş üretim kapasiteli dokuma tesisini kurarak "Jova" markası ile kalitesini gerek yurt içi gerekse yurt dışında göstermektedir.
Zaman içerisinde büyüyen şirket potansiyelini, şehrin büyüme potansiyeli olan bölgesiyle birleştirerek İzmir Yolu üzerinde, 2007 yılında Sertepe İş Merkezi'ni inşa etmiştir. Nissan Nilüfer bayisi de Sertepe İş Merkezi’nde bulunmaktadır.

2012 yılında Skoda markasının yetkili satış bayiliğini de almıştır. Skoda Sertepe, Ovakakça’daki Sertepe Plaza’da satış ve servis faaliyetlerini yürütmektedir.

2018 yılında ise Vis Madeni Yağlar firmasıyla Castrol Madeni Yağları İstanbul Anadolu Yakası distribütörlüğünü alarak madeni yağlar sektöründe pazarlama faaliyetlerine başlamıştır.

2021 yılında kendi öz sermayesi ile satın aldığı 5.000 grostonluk gemiler ile Sertepe Deniz Taşımacılığı olarak uluslararası sularda kuru yük taşımacılığı alanında hizmet vermeye başlamıştır.